Ücretsiz Firma Ekle
Orhan 
(212) 572 64-65
(212) 660 69-50
(549) 550 30-98
Kartaltepe Mahallesi Alpay İzer Sokak No: 4 Bakırköy – İSTANBUL
Bakırköy / İstanbul

HAKKIMIZDA

  Fotoğraf ve Fotoğrafçılık Ne Demektir?
  Fotoğrafçılık KurslarıFotoğraf sözcüğü yunanca “ışık” anlamına gelen “Photo” ve “çizmek” anlamına gelen “Graph” sözcüklerinin birleşmesinden oluşmuştur. Yani “Işıkla çizmek” anlamına gelir. Işık ya da X ışını gibi yayılan enerji formu ile yapılır. Bu form, nesnenin ya da sahnenin görüntüsünü ışığa hassas bir yüzeye kaydeder. Eski fotoğrafçılara güneş ressamları denirdi çünkü imajı oluşturmak için güneş ışığının kendisi kullanılıyordu. Fotoğrafçılık kursu, bu sanatın doğduğu tarihten günümüze kadar gelen süreci gözler önüne seriyor.

  “Bir fotoğraf bin sözcüğe bedeldir.” cümlesinin anlamını tamamen karşıladığı bir dönemdeyiz. Hemen hemen herkesin elinde anları, nesneleri ve sahneleri ölümsüzleştirecek cihazlar var. Dijital makinaların icadı ile fotoğraf çekmek, düzenlemek, değiştirmek ve silmek kolaylaştı. Her birimiz bu cihazlarla sanatçılığımızı en kolay yoldan konuşturabilme şansına sahibiz. Bir anlamda hepimiz sanatçıyız, hepimiz belgeselciyiz, hepimiz çağa tanıklık ederken bu tanıklığı başkalarına ve bizden sonraki nesillere bırakabilme şansına sahibiz.

  Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları
  Ünlü fotoğrafçımız Ara Güler kendi fotoğrafçılık algılayışını şu cümle ile özetliyor:

  “İnsanlar bakarak, görerek, yaşayarak bir şeyler öğreniyor değil mi? Ben de baktım, gördüm, yaşadım, öğrendim işte. Bir de çektim. Hadi merhaba... ”

  Fotoğrafçılık Kursları

  İlgiyi her zaman üzerinde tutmayı başaran fotoğraf sanatı, meraklılarıyla büyümeye devam ediyor. Gelişen yeni teknikler, teknolojik gelişmeler ve yeni çıkan fotoğraf makineleriyle özel bir sektöre dönüşüyor. Yaşamını profesyonel bir şekilde devam etmek isteyenler ise fotoğrafçılık kursları ile eğitim almak istiyor.

  Türkiye’nin hemen hemen tüm şehirlerinde fotoğraf kursu bulunuyor. Yoğunluk İstanbul, Ankara ve İzmir’de olsa da bugün İzmit, Balıkesir, Bursa, Antalya, Eskişehir gibi bölgelerden de önemli çalışmalar çıkıyor. Sizde fotoğraf kursları ile irtibata geçerek yerinizi alabilirsiniz.